De musical is prikkelarm opgezet.
De musical is prikkelarm opgezet. Musiccare.nl

Dementie-vriendelijke musical: ‘Als de dag van toen’ in Baarn

17 januari 2026 om 14:45 Podiumkunsten

BAARN De voorstelling ‘Als de dag van toen’ komt op 18 januari naar Baarn. Deze hartverwarmende feelgood musical neemt het publiek mee naar een wereld vol herkenning, humor en muziek van vroeger. Een voorstelling waarin herinneringen worden opgehaald en mensen samenkomen, zoals de dag van toen.

‘Als de dag van Toen’ is een productie van Stichting Music Care. In samenwerking met Alzheimer NL, maakt Music Care theater toegankelijk voor een breed publiek, ook voor mensen met dementie. Daarom duurt de voorstelling niet langer dan 75 minuten, heeft ze geen pauze en is ze prikkelarm opgezet. Het verhaal is lief en klein en daardoor goed te volgen, vol met liedjes uit de jaren 60. 

BEKENDE ACTEURS

De hoofdrollen in de musical zijn weggelegd voor Henk Poort (Koos Bloem) en Marjolijn Touw (Kobie Haverkort). De muzikale begeleiding is in handen van ‘het Trio van Toen’, met Michael van Praag op de drums.  

Het verhaal komt echt ‘uit de oude doos’: in de plaatselijke bloemenzaak van Koos lijkt de tijd soms stil te staan. Na het overlijden van zijn vrouw proberen zijn dochters het hoofd boven water te houden, terwijl Koos vooral zorgt voor muziek, verhalen en gezelligheid. Wanneer een beroemde zanger onverwacht de winkel binnenstapt, ontstaan er liefdevolle, hilarische en ontroerende situaties. 

Met liedjes als ‘Wil u een stekkie?’ en ‘Hé, niet zoenen op het zebrapad’ roepen de acteurs warme herinneringen op en brengen mensen samen.  

Voor Baarn is nog een klein aantal kaarten beschikbaar; deze zijn te verkrijgen via de website van Theater de Speeldoos of via www.musiccare.nl.

Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie