Wim Velthuizen in de tuin van Paleis Soestdijk, waar hij op 29 juni de verjaardag van prins Bernhard jarenlang met zijn parachute landde.
Wim Velthuizen in de tuin van Paleis Soestdijk, waar hij op 29 juni de verjaardag van prins Bernhard jarenlang met zijn parachute landde. Hilde Sneep

Dorpsicoon Wim Velthuizen (87) overleden

15 oktober 2023 om 11:03 Overig

BAARN Wim Velthuizen is afgelopen donderdag overleden. Hij is 87 jaar geworden. Velthuizen is een bekende Baarnaar, een dorpsicoon, die nauw betrokken was bij tal van activiteiten. 

Zo maakte hij jarenlang een parachutesprong op 29 juni, de verjaardag van Prins Bernhard, in de tuin van Paleis Soestdijk. Hij was ook de initiatiefnemer van het beeld dat Kees Verkade maakte van koningin Juliana en prins Bernard. 

In Baarn was hij actief bij tal van activiteiten en een van de drijvende krachten achter het Comité 4 en 5 mei. In 2000 moest hij na een herseninfarct stoppen met zijn populaire hobby parachutespringen. De laatste jaren kampte hij met gezondheidsproblemen. Een nieuw herseninfarct, deze maand, werd hem fataal. 

Burgemeester Mark Röell spreekt van verdrietig nieuws. Röell: ,,Vrij kort na mijn aantreden als burgemeester kreeg ik van hem een replica van het beeld van koningin Juliana en prins Bernhard, dat sindsdien in de hal van het gemeentehuis voor mijn werkkamer staat. Daarna hebben we veelvuldig en plezierig contact gehad, vooral bij alle herdenkingen en bezoeken aan veteranen en verzetsstrijders in Baarn.“

Mail de redactie
Meld een correctie

Eugene Leenders
Deel dit artikel via:
advertentie