
Scheiding theater en bibliotheek definitief
22 februari 2023 om 23:46 OverigBAARN De scheiding van theater De Speeldoos en de bibliotheek is definitief. Maandagavond om 22.30 uur stemden 11 van de 19 raadsleden tegen het voorstel om minimaal 11,8 miljoen euro beschikbaar te stellen voor ‘de Kroon’ aan de Rembrandtlaan. Daar zou door vernieuwbouw naast het theater ook de bibliotheek ondergebracht worden.
De fracties van VoorBaarn, GroenLinks, CDA en onafhankelijk raadslid Jelle Jonkers vinden dat de bibliotheek in het centrum moet blijven en dat het plan te duur is.
Na een langdurige schorsing kwam er een gezamenlijke motie van alle acht fracties, waarin werd aangegeven hoe het verder moet, nu de planvorming is gestaakt en separate huisvestiging het nieuwe doel wordt.
Per direct is een bedrag van 431.000 euro, dat al was gereserveerd voor groot onderhoud, vrijgegeven. Een onafhankelijke partij gaat onderzoeken of met nog eens ruim 3.5 miljoen euro het theater weer 10 jaar meekan. Ook wordt onderzocht wat de kosten zijn om het theater gezond te exploiteren voor twintig of zelfs veertig jaar.



















