
Mirantibus Concerten opent seizoen met muziek van Dirk Schäfer
2 september 2023 om 15:30 MuziekBAARN Mirantibus Concerten opent het seizoen met een ‘spetterend programma’, volgens de organisatie. Op 23 september is het eerste concert in de reeks.
Het klarinetkwintet blijft tot op de dag van vandaag een van de meest bewonderde werken voor klarinet. Mozart tovert solo-aria’s, duetten, dansen en refreinen uit slechts vijf instrumenten. De muziek van Dirk Schäfer is volgens de organisatie zelden in de concertzaal te horen en dat is in hun ogen zeer onterecht. ,,Zijn muziek kenmerkt zich door rauwe romantiek en sonore klanken.” Romantiek is ook in veelvoud terug te horen in het tweede pianokwintet van Antonín Dvorak. Het kwintet is een mix van Dvorak’s persoonlijke stijl en elementen uit de Tsjechische volksmuziek.
Het eerste Mirantibus Concert is een muzikaal feest, gepresenteerd door Ab Nieuwdorp, met Marieke Vos op de klarinet, Camiel Boomsma op de piano, Pieter van Loenen en Saskia Otto op de viool, Hannah Strijbos op de altviool en Anastasia Feruleva, op de cello. Het concert op zaterdag 23 september vindt plaats in de Pauluskerk, om 20:00 uur.
Kaarten voor jongeren tot en met 18 jaar kosten €10,- Deze prijs geldt ook voor studenten op vertoon van een studentenpas. Mirantibus is een initiatief van klarinettiste Marieke Vos en pianist Camiel Boomsma. Met klassieke muziek wil Mirantibus een bijdrage leveren aan meer culturele levendigheid in Baarn. De programma’s en concerten zijn van een niveau van concerten die normaal in Het Concertgebouw, Tivoli en andere grote podia plaatsvinden. De concerten in Baarn zijn niet alleen bedoeld voor de fijnproevers, maar voor een breder publiek. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.stichtingmirantibus.com.













