
Klimbos verkozen tot derde leukste uitje in provincie
21 februari 2022 om 10:30 OverigBAARN Ze eindigen al jaren steevast in de top 3 van leukste uitjes in de provincie Utrecht, ook dit jaar. Klimbos Gooi-Eemland moet volgens de ANWB alleen kasteel De Haar en het militair museum in Soesterberg voor zich dulden. De attractie in de Vuursche bossen wilde zaterdag vervroegd het nieuwe seizoen openen, maar het werd een opruim- en reparatiedag na de schade door storm Eunice.
Ciaran Barsema van Klimbos Gooi-Eemland is blij met ‘brons’, vertelt hij. Vrijdag maakte hij de digitale prijsuitreiking mee. Daarbij hoorden de twaalf genomineerden wie er in de prijzen waren gevallen. Het klimbos in Lage Vuursche is ‘een leuk en sportief uitje met een gastgericht team van medewerkers’, aldus de jury.
De nominaties zijn op basis van bezoeken door vijf medewerkers van de ANWB aan de attracties in de provincie. Vervolgens stemt het publiek op de winnaars. Landelijk brachten 70.000 mensen hun stem uit.
Het Nationaal Militair Museum in Soesterberg was de winnaar. ,,Dat is jaar op jaar het geval”, weet Barsema. ,,Ze zijn erg lastig te verslaan. De uitjes zijn ook allemaal moeilijk met elkaar te vergelijken. We zien het militair museum of kasteel De Haar dan ook absoluut niet als concurrent.”
GEVIERD Of zo’n uitverkiezing ook een effect heeft op het bezoekersaantal, is niet vast te stellen. ,,Intern is het in ieder geval wel heel leuk, we hebben het vrijdag dan ook wel even met de medewerkers gevierd.”
Op zaterdag wilde het klimbos vervroegd het seizoen openen. Na de lange stilte door de pandemie zijn de mensen extra aan zo’n uitje in de buitenlucht toe, was de overweging. Maar storm Eunice strooide roet in het eten. Ook zondag was het terrein aan de Hoge Vuurseweg nog niet klaar om te openen. Er waren veel takken naar beneden gevallen en her en der moesten kleine reparaties worden uitgevoerd. Daarbij was er gisteren nog altijd sprake van code geel, niet geschikt om in bomen te klimmen. En dus staat de echte opening van het nieuwe seizoen nu aanstaande woensdag gepland, meldt Barsema. ,,Iedereen heeft er enorm veel zin in.”
door Hans Veltmeijer


















