Afbeelding
Erica Kreijns

Kom luisteren naar de leermeester op de Brink in Baarn

5 augustus 2026 om 19:45 Muziek

BAARN Het vierde zomeravondconcert op de Baarnse beiaard wordt vrijdagavond gegeven door Bernard Winsemius, die de leermeester is van vele beiaardiers, waaronder van Bauke Reitsme de stadsbeiaardier van Baarn.

Bernard Winsemius studeerde orgel bij Anthon van der Horst en Albert de Klerk aan het Amsterdams Conservatorium en beiaard aan de Nederlandse Beiaardschool. Beide studies werden bekroond met de Prix d’Excellence. In 1971 verleende De Vereniging Vrienden van het Concertgebouworkest hem de Zilveren Vriendenkrans. In 1981 werd hij samen met Gustav Leonhardt benoemd tot organist van de monumentale historische orgels in de Nieuwe Kerk te Amsterdam, een functie die hij nog steeds vervult. Daarnaast was hij jarenlang als docent verbonden aan het Rotterdams Conservatorium, de Nederlandse Beiaardschool en vervulde hij tal van gastdocentschappen in binnen- en buitenland. 

Het avondconcert vindt plaats op vrijdag 7 augustus van 19.30 tot 20.30 uur. Aan de voet van de toren zijn stoelen en het beeldscherm geplaatst, maar het carillon is op diverse plekken op en rond de Brink te beluisteren. Het programma luidt als volgt:

1. Music for a while (a song from Oedipus) Henry Purcell (1659 – 1695)

2. Drie liederen met een variatie: Joseph Butler (1e helft 17e eeuw); Engels Farwell; Gelukkig is het land; Nu treurt myn siel

3. Preludio (uit de luitsuite, BWV 997) Johann Sebastian Bach (1685 – 1750); 4. O, Herzenweh’ Georg Böhm (1661 – 1733); Wie schlaft ihr noch; 5. Sarabande, Gigue + Double (uit BWV 997) Johann Sebastian Bach; 6. Vier liederen: Robert Schuman (1810 – 1856); Aus den östlichen Rosen; Der Nussbaum; Rätsel; Am leuchtenden Sommermorgen; 7. Im Maien Walter Müller (19e eeuw); 8. Ma maison Charles Trenet (1913 - 2001); Où irons- nus; 9. J’attends (tango) Astor Piazzolla (1921 - 1992); 10. Valse Tzigane “Fascination” Fermo Dante Marchetti (1876 - 1940)

Bewerkingen: 1 t/m 10: Bernard Winsemius

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie