Tatiana Berns wil graag een veilige en uitdagende speeltuin voor de kinderen.
Tatiana Berns wil graag een veilige en uitdagende speeltuin voor de kinderen. Eigen foto

Meer uitdaging in speeltuin gewenst

7 november 2023 om 16:00 Mensen

BAARN Tatiana Berns heeft burgemeester Mark Röell een petitie aangeboden met handtekeningen uit haar buurt om de speeltuin aan de Schaepmanlaan meer uitdaging te geven.


door Maranke Pater

Tweeënhalf jaar geleden verhuisde de kleuterjuf naar de Schaepmanlaan. De speeltuin ligt achter haar huis. ,,Op ons vorige woonadres aan de Schoener was net de speeltuin aangepakt. Mijn kinderen hebben daar nooit van kunnen profiteren. Inmiddels wonen er hier aan de Schaepmanlaan rond de speeltuin 23 kinderen in achttien huizen.” Toen de speeltuin werd aangelegd was er een informatieavond voor bewoners om input te geven. Hier werd weinig gehoor aan gegeven, met als resultaat een kleine glijbaan, geschikt voor peuters en een nestschommel. ,,Ik heb zelf twee bankjes aangevraagd die twee jaar geleden zijn geplaatst. Het is nog steeds geen plek om lekker te zitten met je kind. Voetballen is te gevaarlijk met de drukke weg dichtbij en omdat er geen hek op de speeltuin staat laten mensen uit de buurt hun hond hier uit, waardoor er veel poep ligt.” 

PETITIE

Ze is al enige tijd bezig om het ambtelijke apparaat te bewegen om meer te doen voor de speeltuin. Tijdens de buurtbarbecue van enkele maanden geleden besloot ze een handtekeningenactie te starten. ,,Deze handtekeningen zijn van bijna alle omwonenden.” Wat de grootste wensen zijn voor de nieuwe speeltuin? Een wipkip, een dubbele rekstok, losse schommels en een hoger klimrek zodat kinderen zich motorisch kunnen ontwikkelen op het gebied van klimmen en slingeren. Of een speeltoestel, een plek met kunstgras waar kinderen veilig kunnen voetballen. ,,Bovenal is er een grote wens voor een omheinde en groenere speeltuin zodat spelen ook veiliger wordt.” Wethouders Steven de Vries en Mark Eijbaard gaan eind deze maand met Berns in gesprek bij de speeltuin. Eerdere aanvragen voor meer uitdagende speeltoestellen werden afgewezen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Maranke Pater
Deel dit artikel via:
advertentie