Zaterdag kan iedereen meepraten over kernenergie.
Zaterdag kan iedereen meepraten over kernenergie. Rudi van der Wel

Bijeenkomst over kernenergie vandaag in De Generaal in Baarn

28 februari 2026 om 09:00 Maatschappelijk

BAARN ,,We vinden het leuk te discussiëren. Ik kon me niet voorstellen dat kernenergie een politiek moeilijk onderwerp zou worden.” Rudi van der Wel (VVD Baarn) heeft een Facebookpagina voor VVD’ers met inmiddels zevenduizend leden, de Liberale Vrienden. Zaterdag 28 februari heeft hij directeur Bram-Paul Jobse van de kerncentrale in Borssele uitgenodigd in Café-restaurant De Generaal in Baarn om te komen praten over de SMR, de kleine kerncentrale, die wellicht ook mogelijkheden biedt voor Baarn.

Christine Schut

,,Rond 2020 was kernenergie helemaal van de politieke agenda. Tot de komst van de SMR”, legt Van der Wel uit. Een Small Modular Reactor (SMR) is een kleinschalige kerncentrale. ,,Het is een soort bouwpakket van een relatief kleine reactor die nu nog onder water wordt gebruikt, bijvoorbeeld in onderzeeërs. Als deze SMR ook op land kan worden gebruikt, zal daar veel vraag naar komen, wat de kosten drukt.” Het kabinet wil er graag vier kerncentrales bij. ,,Een kerncentrale kost ongeveer 5 miljard euro, maar gaat wel tachtig jaar mee.”

,,De hamvraag is: wat kosten kerncentrales en hoe snel is de energie die ze opwekken beschikbaar. Zaterdag hopen we antwoorden te kunnen geven op vragen die leven over kernenergie. Wat misschien goed is om te weten dat uiteindelijk gemeentes beslissen of ergens een kerncentrale komt, zij moeten de vergunningen verstrekken. De bedoeling is dat een (of meerdere) commerciële partij(en) de kerncentrales gaan bouwen en vervolgens de energie verkopen. Misschien is een Baarn een SMR te realiseren”, denkt de Baarnse politicus.

INFORMATIEF KOFFIEGESPREK 

Waarom de SMR de berichtgeving over kernenergie domineert is gespreksopener met Borssele-directeur Bram-Paul Jobse op zaterdag 28 februari om 14.00 uur in café-restaurant De Generaal in Baarn. Iedereen kan aanschuiven voor een twee uur durend informatief koffiegesprek.

Liberale Vrienden is een groep VVD’ers die bijeenkomsten organiseren die confronterend en spraakmakend zijn en tot nieuwe politieke inzichten leiden. Het staat bij VVD’ers bekend als een platform voor discussie, gesprek en diepgang over liberale politieke vraagstukken

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie