Op het hek voor het politiebureau mogen twee spandoeken worden vastgemaakt.
Op het hek voor het politiebureau mogen twee spandoeken worden vastgemaakt. Caspar Huurdeman

Spandoek-fittie in Baarn; politieke partijen lappen regels aan hun laars

25 februari 2026 om 12:32 Maatschappelijk

BAARN Drie weken voor de gemeenteraadsverkiezingen zijn de politieke partijen in Baarn al actief. Op verschillende plekken hangen spandoeken. Waarbij opvalt dat die niet allemaal conform de regels zijn opgehangen. De lijsttrekkers van de deelnemende partijen aan de verkiezingen zijn in januari per brief op de hoogte gebracht van de regels.

René van Helden, organisator van Herobricks op 7 en 8 maart in sportcentrum de Trits in Baarn, wilde spandoeken ophangen om zijn evenement aan te kondigen. Dat is in Baarn toegestaan op aangewezen plekken en maximaal 14 dagen. Hij trof langs Eemweg een groot spandoek aan van een politieke partij. Op die plek is maar één spandoek toegestaan. Op de Eemnesserweg bij de rotonde voor het politiebureau, trof hij vijf spandoeken aan, waar twee spandoeken zijn toegestaan volgens de gemeentelijke regels. In de gemeente Baarn mogen enkel spandoeken worden opgehangen met betrekking tot in de gemeente plaatsvindende activiteiten. Feit is dat organisatoren van activiteiten geen plek meer hebben. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt.

Spandoeken mogen in Baarn worden opgehangen langs de Eemweg (recht tegenover het BP-tankstation, maximaal één spandoek); aan het hekwerk langs de rijbaan van de Stationsweg (ter hoogte van de NBS, maximaal drie spandoeken); langs de Drakenburgerweg (ter hoogte van de bushalte voor woning 151, maximaal twee spandoeken); bij de rotonde in de Eemnesserweg (voor het politiebureau, maximaal twee spandoeken), in Lage Vuursche op de hoek van de Dorpsstraat en de Koudelaan (maximaal één spandoek).

Mail de redactie
Meld een correctie

Christine Schut
Deel dit artikel via:
advertentie