
Kunst & Welzijn Baarn steunt je als het leven tegenzit
17 juli 2026 om 11:27 Lokaal Deel je nieuwsZit je misschien minder goed in je vel? Voel je je bijvoorbeeld overbelast, somber of eenzaam? Of pieker je te veel, of heb je iets naars meegemaakt? Dan kun je je aanmelden voor een kosteloze cursus of activiteit bij Kunst & Welzijn Baarn (K&W). Creatief zijn of kunst beleven helpt je er weer zin in te krijgen! Je kunt ook bij ons terecht als je een chronische aandoening hebt en uit het oog dreigt te verliezen dat je óók dan het leven prettig mag maken.
Je kunt bij K&W bijvoorbeeld in een groepje pottenbakken, boetseren, schilderen of vilten. Er is een zangkoortje. Je kunt ook individueel zangles volgen, en in geval van fysieke klachten individueel dansles. Ook deelnemen aan de Buurtband is mogelijk, of meedoen met de groep ‘kunst kijken’.
Zo’n cursus of activiteit geeft je ontspanning en afleiding en je komt misschien wel in een aangename flow. Door wat afstand te nemen van je moeilijkheden ga je daar wellicht een beetje anders naar kijken. Je zelfvertrouwen kan erdoor in de lift gaan! Gevraagd naar wat deelnemers hadden aan de cursussen bij K&W zeiden ze bijvoorbeeld ’fijn om even uit m’n hoofd te zijn en met mijn handen iets te maken’ en ’de cursus heeft mijn levensenergie een boost gegeven’.
Op de website van K&W, kunstwelzijnbaarn.nl, is het aanbod en allerlei andere informatie te vinden. Je kunt jezelf aanmelden! Stuur daarvoor een mailtje aan info@kunstwelzijnbaarn.nl. De coördinator neemt dan contact op. Ook een zorg- of hulpverlener, zoals een sociaal werker, praktijkondersteuner of psycholoog kan je aanmelden. Het K&W-aanbod is overigens geen vervanging van professionele psychische hulpverlening als je die nodig hebt. K&W wordt mogelijk gemaakt door de gemeente Baarn.



















