Zondag was het druk in de Kuil van Drakensteyn.
Zondag was het druk in de Kuil van Drakensteyn. Melissa Hofland

Jubileumopzet Houthakkersfeest was ‘super’: ‘Recept is voor herhaling vatbaar’

20 augustus 2024 om 14:45 Evenementen

LAGE VUURSCHE ,,De 35e editie van het Houthakkersfeest was super.” Kees Mudde kijkt zondagmiddag tevreden terug op het weekend. ,,We schatten dat er zo’n 15.000 mensen langs zijn geweest. We hebben veel lachende gezichten gezien, en kinderen hadden het naar hun zin; wat wil je nog meer?”

Melissa Hofland

Hij zit een biertje te drinken met anderen van de organisatie. Ze zijn met een grote groep vrijwilligers dit weekend actief geweest om het allemaal mogelijk te maken. De sfeer zit er goed in. ,,We hebben dit jaar voor het eerst het programma in tweeën verdeeld. Zaterdag was meer een vakdag, waarbij het leren over het werk in het bos centraal stond. We hadden voor het eerst een korthoutwagenwedstrijd. Spectaculair was het. Een experiment dat succesvol is verlopen en waar ook veel publiek voor kwam kijken. Zondag was een echte familiedag, met veel muziek en entertainment. We moeten nog evalueren, maar het lijkt een recept dat voor herhaling vatbaar is.” 

FIJNE SAMENWERKING

Er wordt geestdriftig geknikt om hem heen. De groep vrijwilligers is trots dat het allemaal weer soepel is verlopen. Het weer zat mee, het verkeer liep goed. Mudde: ,,Dat komt natuurlijk ook door de fijne samenwerking met de dorpsbewoners die het mede mogelijk maken. Daarbij wil ik zeker ook de naam van Sander Koop laten vallen, die zijn veld beschikbaar stelt voor het parkeren. Dit feest wordt gedragen.” 

Het evenement begon ooit in 1984 als een gezellig feestje in de oude dorpskern van Lage Vuursche, maar altijd met de doelstelling dat het feest een speelse verbinding wil leggen tussen publiek en het bos. Inmiddels heeft het Houthakkersfeest landelijke bekendheid en trekt het publiek vanuit de wijde omtrek.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie