
Lustrumeditie NL Wandelt voor Usher start vanuit Baarn
25 augustus 2026 om 13:45 ActiviteitenBAARN Wandelen voor een toekomst waarin het Ushersyndroom behandelbaar wordt. Dat is het doel van de vijfde editie van NL Wandelt voor Usher, die zaterdag 19 september vanuit de Vuursche Lodge in Baarn vertrekt. De jubileumeditie staat niet alleen in het teken van bewustwording, maar ook van een concreet resultaat: dankzij de opbrengst van vorig jaar kan een nieuw wetenschappelijk onderzoek naar het Ushersyndroom van start.
Het Ushersyndroom is een zeldzame erfelijke aandoening waarbij mensen geleidelijk hun gehoor en gezichtsvermogen verliezen. De ziekte tast het netvlies aan, waardoor het zicht steeds verder achteruitgaat en uiteindelijk kan leiden tot doofblindheid. Een behandeling is er nog niet, maar wetenschappelijk onderzoek biedt hoop.
Volgens de organisatie is de wandeling in vijf jaar uitgegroeid tot een landelijke beweging van mensen die zich inzetten voor meer bekendheid en onderzoek naar het Ushersyndroom. Vorig jaar werd geld ingezameld voor onderzoek van wetenschapper Ivar Noordstra. Dat onderzoek kan nu daadwerkelijk beginnen. Noordstra maakt dit jaar ook deel uit van de organisatie.
Deelnemers kunnen individueel of als team meelopen en zich laten sponsoren. Er zijn twee afstanden: een route van 7,4 kilometer door het centrum van Baarn en over Landgoed Groeneveld, en een route van 16 kilometer door de bossen van Lage Vuursche, langs Paleis Soestdijk, het Baarnse Bos en het centrum van Baarn. De dag begint bij de Vuursche Lodge met koffie en iets lekkers. Onderweg is er een marktkraam op de Brink waar wandelaars een versnapering krijgen.
Info: stichting-ushersyndroom.kentaa.nl/.


















