De mooiste jeugdboeken: winnaars landelijke en regionale Kinderjury bekend

12 juni 2025 om 20:00 Activiteiten

BAARN De landelijke én regionale winnaars van de Kinderjury zijn bekend. In heel Nederland hebben kinderen tussen 6 en 12 jaar gestemd op hun favoriete boeken van het afgelopen jaar. In regio Eemland deed de Bibliotheek mee met een eigen editie: de Eemlands Eigenwijze Kinderjury. Met succes, want er is volop gestemd.

Alle kinderboeken die voor het eerst zijn uitgegeven in 2024 deden mee aan de Kinderjury. Bijna 500 kinderen in de basisschoolleeftijd namen deel aan deze Kinderjury van de Bibliotheek Eemland en samen lazen ze maar liefst 931 boeken. Voor elk gelezen boek werd een beoordelingskaartje ingevuld en het gelezen boek kreeg een cijfer.

Alle deelnemers aan de Kinderjury kregen een leeslogboekje en een uitnodiging voor De Stille Boekenbende, een leesmoment zonder afleiding. Ook konden kinderen die hadden meegedaan, en andere geïnteresseerden, naar een gezellige afsluitende middag met kinderboekenschrijfster Manon Sikkel, bekend van Fin speelt drum, Geheim agent hond en De beste klas van de hele wereld. 

Landelijke winnaars:

Leeftijdscategorie 6-9 jaar: De avonturen van Rutger, Thomas en Paco - De Safari - Rutger Vink en Thomas van Grinsven

Leeftijdscategorie 10-12 jaar: Danse Macabre - Paul van Loon

Regionale winnaars

Top 5 A-boeken (6-9 jaar):

Zoef! Over een jongen, de tijd en een vliegend tapijt - Janneke Schotveld

Roversjong - Jef Aerts

Skip en het spookhuis - Anna Woltz

Bob Popcorn wordt beroemd - Maranke Rinck

De griezeligste oma ooit - Kelly van Kempen

Top 5 B-boeken (9-12 jaar):

Mus en Kapitein Kwaadbaard en de laatste sirene - Kevin Hassing

Ze kwamen ons halen - Martine Letterie

Vrijdag (serie: de stomste week ooit) - Eva Amores

Grimwoud - Jennifer Killick

Sherlock Honds en het masker van de farao - Tim Collins

INFORMATIEVE BOEKEN

De Kinderjury las ook veel informatieve boeken en gaf hoge cijfers aan:

Dit boek is vo´o´r de wolf - Bibi Dumon Tak

Rock de pinguïn! Het ultieme pinguïnboek - Joukje Akveld

Hoe maak je dat? - Pieter Gaudesaboos

OVER DE KINDERJURY

De Kinderjury is dé publieksprijs voor kinderboeken, waarbij kinderen zelf bepalen welk boek wint. In Eemland geven we daar een eigen draai aan met de Eemlands Eigenwijze Kinderjury. In plaats van te stemmen op een vooraf geselecteerde lijst, kiezen kinderen hier uit alle boeken. Zo lezen ze gevarieerder en ontwikkelen ze hun eigen eigen(wijze) smaak.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie