
Samen in Baarn gaat verhuizen
7 september 2023 om 14:58 AchtergrondBAARN De temperaturen liepen deze week flink op en daarom besloot de Weggeefwinkel aan de Laanstraat haar deuren te sluiten. Voor de afnemers van brood werd een oplossing bedacht: stichting Samen in Baarn sprong in de bres.
De stichting Samen in Baarn deelt wekelijks al op woensdagen en vrijdagen brood uit aan hulpbehoevenden vanuit het gebouw van de duivenvereniging aan de Dahliastraat. Ook de Weggeefwinkel is een uitgiftepunt van de stichting.
Feikje Rademaker, aanspreekpunt van de stichting: ,,Vorig jaar is de Weggeefwinkel ook meerdere malen dicht gegaan vanwege de warmte. Het is hard werken en het moet behapbaar zijn voor de vrijwilligers. Omdat er geen airco is, is de winkel deze week uit veiligheid dicht gegaan. Wij konden makkelijk inspringen om extra brood uit te delen aan mensen die normaal gesproken naar de Weggeefwinkel gaan.” Al het brood dat niet wordt opgehaald, gaat naar een boer toe.
De stichting heeft nieuws: per 1 oktober verhuist Samen in Baarn naar een ruimte boven de Weggeefwinkel. Met de Weggeefwinkel is al een intensieve samenwerking. Zo helpt voorzitter Piet Camper met regelmaat als deurwacht als de winkel open is. Het is geen langetermijnoplossing, dat beseft ook Camper zich. ,,Het is een antikraakconcept. Als de huur wordt opgezegd door de verhuurder, dan hebben we geen andere plek, net als de Weggeefwinkel. Omdat wij net als de Weggeefwinkel als ‘sympathiek initiatief’ gezien worden, wordt er geen maatschappelijk vastgoed voor ons vrijgemaakt. We zien wel wat er gebeurt. Voorlopig zitten we er nog.”
De voedseluitgifte van de stichting start per 1 oktober vanaf de nieuwe plek.



















