
Voleyballers houden optimale score: twee sets aan de bak tegen Gemini
9 december 2025 om 10:30 VolleybalBAARN Na zeven speelrondes staat heren 1 van Touché ‘86 in de eerste klasse op het maximale aantal punten van 35. De volleybalploeg moet vooral voor onderschatting waken.
Hans Veltmeijer
Tegen Gemini 3 uit Hilversum was het op papier een eenvoudige klus, de tegenstander staat immers op de zesde positie van de negen teams op de ranglijst. Toch bleek afgelopen woensdagavond dat de Baarnaars zich geen mindere dag konden veroorloven. Ze moesten vooral de eerste twee sets vol aan de bak tegen een jong en hongerig Gemini.
De Hilversummers besloten de koploper te bestrijden met fel, opportunistisch en aanvallend volleybal. Alles op de aanval, met risicovolle services. Het werkte aanstekelijk: Touché betaalde die tactiek met gelijke munt terug en gooide ook direct alle schroom van zich af. Zo was de wedstrijd van meet af aan een genot voor het oog en van een zeer verdienstelijk volleybalniveau.
Touché vond naarmate de wedstrijd vorderde de zwakke plek bij de tegenstander, op de middenpositie. Hier profiteerde Ray Verzijden van, die de score flink opkrikte. Ook de buitenaanvallers waren goed op dreef, terwijl het Baarnse team verdedigend ook sterk stond.
De eerste twee sets was het lange tijd stuivertje wisselen qua voorsprong. In de laatste fase wist Touché een gaatje te slaan en tweemaal met 25-22 te winnen.
Daarmee was het echte verzet wel gebroken bij Gemini. De speelwijze had veel kracht gekost en de vermoeidheid trad in. De ervaren Baarnse volleyballers bleken fitter en maakten het karwei af met 25-15 en 25-18.



















