
Baarnaar Twan Rieksen (13) naar WK trampolinespringen
11 juli 2023 om 09:44 TurnenBAARN De jonge Baarnaar Twan Rieksen heeft zich gekwalificeerd voor het WK trampolinespringen in Birmingham. Vandaag ontving hij de bevestiging van zijn deelname van gymnastiekbond KNGU.
Op 1 juli werd bij Triffis Trampoline vereniging in Alkmaar het kwalificatietoernooi voor het WK trampolinespringen gehouden. Met al één wildcard op zak had Twan Rieksen twee kansen, welke beide uit twee onderdelen bestonden.
Het was meteen de eerste ronde raak, Twan haalde 84,6 punten, ruim twee punten boven de vereiste 82,4 punten. Vandaag, dinsdag 11 juli, ontving Twan de officiële bevestiging van de KNGU over zijn deelname aan het WK.
Het WK (junioren en senioren) wordt van 9 tot en met 19 november in de Utilita Arena in Birmingham in Engeland gehouden.
Sparta Ermelo, de club van Rieksen, is met drie deelnemers goed vertegenwoordigd in een groep van 22 Nederlandse springers. Twan (13 jaar) heeft afgelopen week deelgenomen aan de Scalabiscup in Santarem, Portugal. Hij is daar in een sterk internationaal veld van 45 deelnemers zeer verdienstelijk 4e geworden in de categorie 13-14 jaar.
Twan Rieksen kan zich nu na een korte vakantie voor gaan bereiden op zijn programma voor het WK.


















