Woningcorporatie Omthuis verwelkomt per 1 april Jolan de Bie als nieuwe directeur-bestuurder.
Woningcorporatie Omthuis verwelkomt per 1 april Jolan de Bie als nieuwe directeur-bestuurder. Annemoon van Hemel

Jolan de Bie nieuwe directeur-bestuurder Omthuis

3 februari 2026 om 17:15 Wonen

BAARN Woningcorporatie Omthuis verwelkomt per 1 april Jolan de Bie als nieuwe directeur-bestuurder. Zij volgt interim-directeur Peter Winterman op, die sinds 1 november leiding gaf aan Omthuis tijdens de fusie met Cocon Wonen.

De Bie brengt ruime ervaring mee op het gebied van volkshuisvesting en organisatieontwikkeling. De maatschappelijke opgave van Omthuis spreekt haar sterk aan, evenals de uitdaging om drie voormalige corporaties samen te brengen tot één toekomstbestendige organisatie. Die opgave sluit goed aan bij haar ervaring in organisatieontwikkeling en procesverbetering.

De afgelopen vierenhalf jaar was De Bie directeur van Kences, het kenniscentrum voor studentenhuisvesting en belangenbehartiger voor studentencorporaties. De kennis en ervaring die zij daar opdeed, neemt zij mee naar haar nieuwe functie bij Omthuis.

„Ik krijg energie van de verbinding met mensen en van het samen bouwen aan een sterke organisatie waar met plezier en vertrouwen wordt gewerkt,” zegt De Bie over haar benoeming.

Omthuis kijkt met vertrouwen uit naar de samenwerking. Zowel de ondernemingsraad als het managementteam spraken zich eerder al positief uit over haar benoeming. De raad van commissarissen heeft De Bie officieel benoemd tot directeur-bestuurder.

Voorzitter van de raad van commissarissen Sophie Keulemans-ter Kuile is verheugd over haar komst: „We zijn heel blij met Jolan. Zij is goed ingevoerd in de regio en in de opgave van betaalbaar wonen. Met haar kennis en enthousiasme kan zij samen met onze collega’s echt één Omthuis neerzetten voor onze huurders.”

Omthuis is een woningcorporatie in de regio Eemvallei en verhuurt circa 6.500 woningen in Leusden, Baarn, Soest en omgeving. Dit jaar worden bijna 150 woningen gebouwd of opgeleverd, waaronder 32 zorgappartementen. Daarnaast werkt Omthuis intensief aan het verbeteren en verduurzamen van bestaande woningen, met als doel alle woningen toekomstbestendig te maken.

Mail de redactie
Meld een correctie

Christine Schut
Deel dit artikel via:
advertentie