
Op de koffie bij de VVD: ‘Blij dat verkiezingen komen’
18 januari 2026 om 13:45 PolitiekBAARN ,,Ik moest een pakketje ophalen en toen kreeg ik koffie aangeboden.” Alexandra Parie is dinsdagochtend bezoekster van de koffieinloop van de VVD Baarn in de winkel van Gert-Wim Hogeveen in de Laanstraat. De gemeenteraadsverkiezingen komen eraan, dan duiken (kandidaats)raadsleden overal op.
Christine Schut
Op 18 maart mogen alle kiesgerechtigden weer naar de stembus. Dit keer om een nieuwe gemeenteraad te kiezen met twee extra zetels omdat Baarn inmiddels meer dan 25.000 inwoners heeft. In aanloop naar de verkiezingen proberen partijen zich van hun goede kant te laten zien, zo heeft 50PLUS sneeuwgeruimd, en te inventariseren wat er leeft onder de inwoners. De VVD heeft gekozen voor een koffieuurtje. Op de etalageruit hangt een grote poster waarop gratis koffie wordt aangekondigd. Het is niet dringen om binnen te komen.
SERIE VAN DRIE
Deze dinsdagochtend zijn raadslid Jelle Jonkers en kandidaat raadslid Noor Sluijs-van Haastert van de partij. Ze staan in maart respectievelijk derde en tweede op de kieslijst. ,,Dinsdagochtend is misschien niet het handigste moment voor een inloop, veel mensen werken dan natuurlijk”, steekt Jelle Jonkers verontschuldigend van wal. Het is de tweede inloop in een serie van drie. Daarom zijn de politici blij met elk bezoek.
Alexandra Parie heeft eerder de cursus Politiek Actief gevolgd die de griffie van de gemeente Baarn soms organiseert. Daarin leren deelnemers wat er komt kijken bij lokale politiek. ,,Ik wilde eigenlijk wel politiek actief worden, want ik vind dat iedereen de verantwoordelijkheid moet dragen om bij te dragen aan de maatschappij in plaats van alleen maar te zeuren over wat niet goed gaat. De komende vijf jaar kan ik echter niet actief worden omdat ik net ben gekozen in de raad van toezicht van het Bosbad. Daarna zou het wel kunnen, bovendien is Daniël dan vijf jaar en is het gemakkelijker.” Haar zoontje, nu vijf maanden, lijkt de woorden van zijn moeder te begrijpen. ,,Kijk, die jongen is nu al opmerkzaam, misschien wordt hij wel het jongste lid van de VVD”, grapt Jonkers.
Ik wil straks, als ik word gekozen, handreiken, samenwerken en verbinden. We kunnen het met elkaar oneens zijn, maar we moeten wel naar elkaar luisteren en normaal met elkaar omgaan
Parie kan er wel om lachen. ,,Ik heb ook wel een vraag, hoe willen jullie, na de verkiezingen, een gepolariseerde gemeenteraad samenbrengen?” Ze vertelt er wel eerlijk bij nooit bij een raadsvergadering te hebben gezeten, maar op basis van berichtgeving in de media concludeert ze dat ook in de Baarnse gemeenteraad de omgangsvormen soms te wensen overlaten. ,,En dat afspraken zo weer van tafel gaan. Zoals bijvoorbeeld als het gaat om Theater de Speeldoos. Twee jaar geleden was er een definitief besluit, maar daar wordt dan weer vanaf geweken.” Noor Sluijs reageert: ,,Ik wil straks, als ik word gekozen, handreiken, samenwerken en verbinden. We kunnen het met elkaar oneens zijn, maar we moeten wel naar elkaar luisteren en normaal met elkaar omgaan. En de mensen willen dat de politiek besluiten neemt.” Dan ontspant zich een discussie over het toewijzen van woningen aan statushouders en de voorrang die deze groep daarbij krijgt op mensen die vaak jarenlang staan ingeschreven. Parie vindt het terecht dat vluchtelingen die alles hebben achtergelaten, voorrang krijgen. Jonkers niet. De VVD’er vindt het belangrijk dat vluchtelingen hier veilig zijn en dat ze goede opvang krijgen, maar dat ze vervolgens een plek in de wachtrij krijgen.
,,Ik ben blij dat er verkiezingen aankomen en dat een nieuwe gemeenteraad wordt gekozen”, vertelt Jelle Jonkers. ,,Er wordt wel veel verantwoordelijkheid neergelegd bij de kiezers, want er moeten capabele mensen worden gekozen.” ,,Dat klopt”, besluit Jonkers, ,,het zou fijn zijn als er raadsleden zouden bijkomen met een zeker begripniveau.”
GRATIS KOFFIE
Wie (gratis) koffie wil drinken met de VVD kan dinsdag 20 januari terecht tussen 10.00 en 11.00 uur bij Wim Hogeveen Herenmode, Laanstraat 65D.



















