
Gemeente Baarn noemt jaarwisseling ‘prima verlopen’
1 januari 2024 om 12:09 OverigBAARN ,,Onze eerste indruk is dat een prima jaarwisseling is geweest. De brandweer heeft zondagmiddag één uitruk gehad voor een buitenbrand”, meldt een woordvoerder van de gemeente Baarn. ,,Vanmorgen is er een eerste inventarisatieronde geweest van eventuele schade. Daarbij hebben we wat kapotte bloembakken in de Laanstraat aangetroffen en zien we schade aan de verlichting van de muziekkoepel in de Pekingtuin. Dit is nog wel een eerste inventarisatie, een compleet beeld hebben we op een later moment.”
De oudjaarsnacht is in de gemeente Baarn zonder grote incidenten verlopen. Er is veel vuurwerk afgestoken, zoals in de Professor Oppenheimlaan (foto), maar de hulpdiensten hoefden niet extra vaak in actie te komen. In de Laanstraat was het halverwege de avond onrustig door vuurwerkgooiers. Over de hele avond en begin van de nacht zijn er geen incidenten geweest. Vanochtend om 8.00 uur is de brandweer opgeroepen voor een mogelijke brand aan de Dr. Albert Schweizerweg. Dat bleek loos alarm.
De politie bevestigt dat Baarn afgelopen nacht ‘niet bij de highlights zit’.
Brandweer Veiligheidsregio Utrecht rukte uit naar 272 incidenten tussen 31 december 2023 00.00 uur en 1 januari 2024 06.00 uur. Bij het overgrote deel van de incidenten (257) ging het om branden. De brandweer is ter plaatse geweest bij 47 branden in personenauto’s.
Bij één incident is er agressie of geweld tegen brandweermensen of piketfunctionarissen van Veiligheidsregio Utrecht gebruikt, in de gemeente Renswoude.
De Veiligheidsregio Utrecht is een samenwerkingsverband van en voor alle 26 Utrechtse gemeenten in de provincie Utrecht.
















