
Baarnse organiseert fundraiser voor stichting MIND
11 april 2023 om 09:00 OverigBAARN De Baarnse Nina Ostendorf organiseert samen met studiegenootje Imme de Wijs een fundraiser om mentale gezondheid onder jongeren te steunen. Dit doet zij vanuit de Hogeschool Utrecht voor de stichting MIND.
De stichting MIND bevordert de psychische gezondheid van mensen en ondersteunt hen als ze psychische klachten hebben. Zelf hebben de jonge vrouwen in het verleden ook psychische klachten ervaren. Imme: ,,Zeker in coornatijd, toen we allebei nog op de middelbare school zaten merkten we dat we mentale klachten kregen, je voelde je soms zo eenzaam, we gingen van heel veel doen met vrienden tot niets meer kunnen. Dit heeft veel impact op mensen gehad en nu nog. Ik merk dat ik zelf ook nog steeds voorzichtig ben met sociale contacten, mensen stappen minder snel op elkaar af.” Nina vult aan: ,,We ervaren als studenten ook stress, er is een zekere mate van druk, presteer je wel goed genoeg. Die angst kan gepaard gaan met paniekaanvallen en faalangst. Zo’n gevoel kan zo de overhand nemen. Op school zijn er zelfs studenten die een burnout hebben.”
PLATFORM Volgens de stichting MIND heeft één op de vier mensen tijdens zijn leven te maken met psychische klachten. Eén op de zeven jongeren heeft depressieve klachten in Nederland. Van alle Nederlanders ervaart veertig procent psychische klachten. Driekwart van deze klachten ontstaan voor het 25e levensjaar. Nina: ,,We willen met het organiseren van de fundraiser laten zien dat er een stichting is die mensen kan helpen als ze hun leven als pittig ervaren. Zij kunnen gratis hulp bieden.” Voor jongeren is er een speciaal platform waar ze in contact kunnen komen met andere jongeren, die vaak ook lotgenoot zijn. Nina: ,,Het is fijn om met een ander te kunnen levelen, dan voel je je sneller begrepen, als iemand van jouw leeftijd je er doorheen helpt.”
PUBQUIZ Het tweetal organiseert op 27 april een pubquiz voor genodigden in de Petershof. Ze staan verbaasd over de hulp die ze van alle kanten aangeboden krijgen. Imme: ,,We hebben leuke prijzen die een link hebben met mentale gezondheid die we gratis aangeboden kregen, en dat is heel mooi, want we moeten dit evenement organiseren zonder dat we er zelf geld in steken, zodat de opbrengsten allemaal naar de stichting kunnen gaan. Van kettinkjes tot spirituele stenen en spelletjes die over mentale gezondheid gaan. Ook mogen we gratis gebruik maken van de ruimte waar de pubquiz gehouden wordt. We waarderen de hulp enorm.” Tijdens de pubquiz worden diverse vragen gesteld over de stichting MIND en mentale gezondheid. Het zijn speelse vragen. Nina: ,,We willen de pubquiz een leuke en gezellige twist geven, maar belichten wel mentale gezondheid.”
Er is een limiet voor toegang. Deelnemers betalen een entree van vijf euro en kunnen zich opgeven via de instagrampagina ‘mental health matters Baarn’. Nina: ,,We hopen vooral dat er donateurs zijn die wat aan de stichting willen doneren, mensen hoeven niet deel te nemen aan de avond.” De crowdfunding is te vinden op instagram: mentalhealthmattersbaarn.
door Maranke Pater


















