De marechaussee is extra alert na de beschadiging van het veiligheidshek.
De marechaussee is extra alert na de beschadiging van het veiligheidshek. Caspar Huurdeman

Marechaussee extra alert na stormschade Kasteel Drakensteyn

28 juni 2026 om 15:40 Overig

Prinses Beatrix neemt persoonlijk poolshoogte bij beschadigd hekwerk

BAARN De marechaussee in Lage Vuursche is extra alert nadat een omgevallen boom het veiligheidshek rondom kasteel Drakensteyn vernielde.

Een deel van het electronisch raster is zwaar beschadigd. De melding kwam zondagochtend rond 09.00 uur binnen bij de brandweer. Later kwamen gespecialiseerde boomdeskundigen om de schade op te nemen en te kijken of er ergens anders ook omgevallen takken of bomen waren.

Prinses Beatrix (88) kwam persoonlijk poolshoogte nemen bij het hek. Normaal gesproken worden alleen de twee ingangen van Kasteel Drakensteyn 24 uur per dag bemensd door wachtmeesters van de marechaussee. Op het terrein is een kazerne en meldkamer waarin het hele gebied met camera’s in de gaten wordt gehouden. Zit iemand aan het hek dan komt er automatisch een melding binnen. Nu daar niet op kan worden vertrouwd, moet er meer wacht worden gelopen, in afwachting van de reparatie van het hekwerk.

Het spookte in de nacht van zaterdag op zondag flink in Lage Vuursche. In de straat naast het kasteel belandde een boom op een auto en een perkeerplaats bij de Vuurse Steeg werden maar liefst drie auto’s, waarvan twee van één gezin, door een enorme boom vermorzeld. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor.

Prinses Beatrix kwam persoon poolshoogte nemen bij de stormschade.
 Aan de kant van de naastliggende Stulpkerk waren zware takken op het veiligheidshek van het koninklijk landgoed terechtgekomen.
Op de parkeerplaats langs de Vuurse Steeg in het Beukenbos werden 3 auto’s verwoest door een vallende boom.
Mail de redactie
Meld een correctie

Eugene Leenders
Deel dit artikel via:
advertentie