
Baarnse Bermbrigade roept op tot deelname aan landelijke actie tegen peuken op straat
4 juli 2024 om 17:33 Natuur en milieu Deel je nieuwsDuizenden opruimhelden gooien ‘de peuk erin’ voor een verbod op het sigarettenfilter
Op zaterdag 6 juli is het Plastic PeukMeukdag in Nederland, gekoppeld aan de internationale ‘no butts day’. In het hele land komen opruimhelden dan in actie om peuken te rapen én te tellen, van Amsterdam tot Apeldoorn en van Vlissingen tot Vlieland.
Ook In Baarn verzamelen leden van de Baarnse Bermbrigade zich om 10 uur op de Brink, zoals elke 1e zaterdag van de maand.. Ze zullen de door de gemeente aangeschafte peukenstofzuiger in gebruik nemen, maar ook gewapend met afvalgrijpers, bakpincetten en handschoenen de Baarnse straten ontdoen van de vele peuken. Hoe leuk zou het zijn, als er meer enthousiaste .Baarnaars hen komen versterken!
Dat is namelijk broodnodig, want het sigarettenfilter is met afstand het meest gevonden en giftigste stuk zwerfafval. Uit onderzoek van CE Delft blijkt dat één enkele peuk tot 1000 liter water kan verontreinigen. Dagelijks belandt er op de Nederlandse straat en in de natuur een vrachtwagenlading vol aan peuken. PeukMeuk wordt al sinds 2019 georganiseerd door het Plastic Peuken Collectief, met Het Peukenmeisje Bernadette Hakken als boegbeeld. Dit jaar komen in meer dan 50 Nederlandse steden en dorpen en ook in het buitenland rapers in actie die zo een politieke oplossing willen afdwingen. De beweging groeit, maar dat geldt ook voor het aantal gerapporteerde peuken: vorig jaar stond de teller na de actiedag op 600.000 peuken, dit jaar verwacht de organisatie die trieste score ruimschoots te overtreffen.


















