Stadsbeiaardier Bauke Reitsma poseert naast de toren van de Pauluskerk.
Stadsbeiaardier Bauke Reitsma poseert naast de toren van de Pauluskerk. Stichting Carillon Baarn

Zomeravond beiaardconcerten vanaf vrijdag 22 juli

18 juli 2022 om 07:03 Muziek

BAARN Het is weer volop zomer, en dat betekent dat de zomeravondconcerten van de beiaard in de toren van de Pauluskerk weer beginnen en wel van vrijdag 22 juli tot en met 26 augustus van 19.30 tot 20.30 uur.

Volgens een oude traditie nodigt de beiaardier van een stad of dorp in de zomer een aantal van zijn/haar collega’s, uit binnen- en buitenland uit om te komen spelen en geeft hij/zij daarbij zelf ook één concert.

Bij deze concerten is er vooraf een programma, dit in tegenstelling tot de wekelijkse ‘marktbespeling’, waar de beiaardier spontaan kiest, wat hij/zij die keer speelt.

Een extra attractie bij de concerten in Baarn is, dat er voor de Pauluskerk een beeldscherm opgesteld wordt, waardoor u de beiaardier kunt zien spelen.

Vrijwilligers van stichting Carillon Baarn plaatsen stoelen, op anderhalve meter afstand van elkaar, zodat u er bij kunt gaan zitten. U kunt er ook voor kiezen om vanaf het terras te luisteren, of om op een bankje of muurtje plaats te nemen. In de Pekingtuin is de beiaard ook heel goed te beluisteren, alleen mist u daar natuurlijk het beeldscherm.

Van vrijdag 22 juli tot en met 26 augustus zijn deze concerten steeds van 19.30 tot 20.30 uur te beluisteren.

Dit alles heeft plaats onder auspiciën van de Stichting Carillon Baarn. De zomeravondconcerten worden mogelijk gemaakt door onze sponsors en donateurs.

Meer specifieke informatie over elk concert en concertgever volgt vanaf woensdag in de Baarnsche Courant en op de website www.Carillonbaarn.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

Christine Schut
Deel dit artikel via:
advertentie