
‘Project in Gambia móet af’; Irene de Jong voorzitter FUN Foundation
21 november 2024 om 21:00 MensenBAARN ,,We vonden het zonde om de stichting op te heffen, we willen het schoolproject in Gambia eerst afronden.” De FUN Foundation heeft sinds 29 oktober een nieuwe voorzitter: Irene de Jong. De Baarnse is sinds 2018 betrokken bij de stichting. De FUN Foundation heeft als missie om de leefomstandigheden van de kinderen in het Gambiaanse dorp Aljamdu te verbeteren op het gebied van educatie en sport.
door Christine Schut
,,Ik was al secretaris. Onze voorzitter is de initiatiefnemer van het project. Hij is er elf jaar bij betrokken geweest en kondigde aan te willen stoppen. Hij stelde voor de stichting op te heffen. Toen dacht ik: ‘Dat gaan we niet doen.’ Ik heb een secretaris gevonden en de penningmeester kunnen overhalen te blijven. Omdat we een ANBI-status hebben, moet er een driekoppig bestuur zijn”, legt ze uit.
,,De nood is hoog in Gambia, ik ga ermee naar bed en sta ermee op. Ik ben in februari daar geweest, toen zijn de muren en een deel van het dak van het docentenhuis gemaakt. Na het vervolmaken van het dak is er sinds mei helaas niets meer gebeurd. Ons geld was op. We hebben dit schooljaar ook geen geld voor de warme lunches voor de kinderen.” De Jong is zo’n vier maanden uit de roulatie geweest met gezondheidsproblemen. ,,Daardoor is de rest van het bestuur eigenlijk ook tijdelijk gestopt.”
De FUN Foundation is begonnen als voetbalproject, maar de afgelopen vijf jaar is vanuit niets een school gerealiseerd. ,,We hebben twee schoolgebouwen gerealiseerd met elk drie lokalen, een kantoor en een docentenkamer. We hebben een waterput geslagen met een zonnepaneleninstallatie. Er is elektriciteit aangesloten en er is een kantine met keuken gerealiseerd waarin lunches voor de kinderen kunnen worden bereid. Als er geld is. Ook is een omheining met poort om het complex aangelegd en een sportveld met twee doelen. Nu zijn we bezig met een docentenhuis omdat de meeste leraren te ver weg wonen om elke dag naar huis te gaan. Een ruimte in het casco van het docentenhuis fungeert als noodlokaal, want we komen eigenlijk alweer vier klassen tekort.” Er is uitgegaan van een school voor ongeveer tweehonderd leerlingen. Het zijn er inmiddels bijna vierhonderd. De school is drie jaar geleden geopend.
,,Twee jaar terug waren er vijf leraren, inmiddels zijn dat er zeventien. Zes daarvan verblijven doordeweeks in het huis van het dorpshoofd die dan elders overnacht. Daarom hopen we het docentenhuis spoedig af te kunnen maken.” In het docentenhuis komen acht studio’s en een kantoor. ,,Ik ben momenteel vooral druk met fondsenwerving. Ik heb ons aangesloten bij verschillende organisaties en websites zoals findnfund.com en doelshop.nl. We hebben 25.000 euro nodig om het docentenhuis af te maken en 18.500 euro om een jaar lang warme lunches te kunnen verstrekken aan de kinderen.”
Wie het project wil ondersteunen, kan doneren via www.fun-foundation.nl of contant bij Irene. Mailen kan via irene@fun-foundation.nl.



















