Afbeelding
Eigen foto ensemble

Trio da Fusignano sluit concertserie Pauluskerk af met ‘Bach in Brussel?!’

29 april 2025 om 13:52 Lokaal Deel je nieuws

Aanstaande zaterdagmiddag 10 mei verzorgt het Trio da Fusignano het afsluitende concert van de serie Concerten in de Pauluskerk van het seizoen 2024-2025. Het concert - getiteld Bach in Brussel?! - begint om 16.00 uur in de Pauluskerk aan de Brink in Baarn. De toegang bedraagt €10.

Het Trio da Fusignano wordt gevormd door fluitist Sascha Mommertz, klavecinist Marijn Slappendel en cellist Diederik van Dijk en specialiseert zich in kamermuziek uit de 17e en 18e eeuw. De drie musici, allen afgestudeerd aan de faculteit Muziek van de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht, combineren hun kennis van de historische uitvoeringspraktijk met een frisse, intuïtieve benadering. Zij spelen op (kopieën van) historische instrumenten, wat zorgt voor een authentieke en tegelijk levendige klank.

Voor het programma Bach in Brussel?! liet het trio zich inspireren door een bijzonder handschrift uit de bibliotheek van het Koninklijk Conservatorium van Brussel. Dit manuscript bevat maar liefst 56 solosonates voor fluit, hobo, viool, blokfluit en basso continuo, afkomstig van beroemde barokcomponisten als Georg Philipp Telemann, Georg Friedrich Händel en Antonio Vivaldi, maar ook van minder bekende meesters als Johann Heinrich Freytag en Jean Baptiste Loeillet de Gant. 

De componisten die in het programma Bach in Brussel?! centraal staan, hebben vrijwel allemaal een directe of indirecte band met Johann Sebastian Bach. Zo was Telemann een goede vriend van Bach en peetoom van zijn zoon Carl Philipp Emanuel Bach. Freytag was als fluitist werkzaam aan het hof van Köthen, waar Bach kapelmeester was. Bach zelf bewonderde de muziek van Antonio Vivaldi zozeer dat hij een aantal van diens concerten bewerkte voor klavecimbel en orgel.

Met traverso (barokdwarsfluit), barokcello en klavecimbel laten de leden van het Trio da Fusignano de rijkdom en veelzijdigheid van de Europese barok horen. Ze nemen de bezoekers mee in een muzikale reis naar Brussel waarin de geest van Bach rondwaart, ook al heeft hij zelf nooit een voet in die stad gezet. Het afwisselende programma belooft een feestelijke afsluiting te worden van de concertserie in de Pauluskerk. Liefhebbers mogen dit bijzondere concert niet missen!

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie