
BAV organiseert Dwars door Baarn 2025
22 juli 2025 om 08:45 EvenementenBAARN Baarn staat zaterdag 13 september in het teken van sport, cultuur en verbondenheid tijdens de bijzondere loop Dwars door Baarn. Het evenement wordt georganiseerd ter gelegenheid van het feit dat Baarn dit jaar 675 jaar stadsrechten viert.
Deelnemers lopen of wandelen een unieke route van 6,75 kilometer die hen voert langs monumentale gebouwen, verborgen tuinen en andere bijzondere locaties. Een aantal plekken die normaal gesproken niet toegankelijk zijn voor publiek, wordt speciaal voor deze dag opengesteld.
DRIE ONDERDELEN
Er zijn drie onderdelen. De Urban Trail is 6,75 kilometer hardlopen, solo of als duo. De Urban Walk is dezelfde afstand wandelen, eveneens solo of als duo. Voor kinderen tot en met 12 jaar is er de Kidsrun van 675 meter. De jonge deelnemers lopen voor het goede doel: met hun deelname halen zij geld op voor KiKa, in het kader van de KiKa-actie van Michiel Drijvers. Start en finish vinden plaats in de Pekingtuin. De eerste start, van het hardlooponderdeel, is om 11.15 uur.
De organisatie van Dwars door Baarn is in handen van een enthousiast team. Vanuit de Baarnse Atletiekvereniging (BAV) wordt veel expertise ingebracht op het gebied van sportevenementen. Namens de gemeente Baarn is Boukje Lindenberg nauw betrokken. Zij is sportcoördinator en zet zich in om Baarn letterlijk en figuurlijk in beweging te krijgen. Samen met andere vrijwilligers vormt zij de ruggengraat van het evenement.
SPECIAAL ONTWORPEN SHIRT
Op de foto bij dit artikel zijn Chris van der Vlugt, een van de vrijwilligers, en zijn vrouw Jeanet te zien tijdens een verkenningstocht van het parcours. Beiden dragen het speciaal voor het evenement ontworpen shirt. Dat ontwerp is van Berber Vos, werkzaam in de sportbranche en secretaris van volleybalvereniging Touché ‘86. Zij zegt: ,,Ik vind het ontzettend leuk om iets te doen voor een evenement dat echt van en voor Baarn is.”
De shirts zijn optioneel te bestellen bij inschrijving, net als een Baarnse Bomen Penning van de Stichting Baarnse Bomen. Beide vormen een kleurrijk en bijzonder aandenken aan deze unieke dag.
Deelname aan het evenement is gratis, maar vooraf inschrijven is verplicht via www.dwarsdoorbaarn.nl. Het aantal plekken is beperkt en inschrijvingen lopen snel vol. Wie wil meedoen, doet er dus goed aan zich tijdig aan te melden.
VRIJWILLIGERS GEZOCHT
Om het evenement in goede banen te leiden, is de organisatie op zoek naar vrijwilligers. Ook met kleine bijdragen kan men al een groot verschil maken. Denk aan het een uurtje helpen bij een oversteekpunt, het wijzen van de weg of het op- en afbouwen in de Pekingtuin.
Aanmelden als vrijwilliger kan eenvoudig via www.dwarsdoorbaarn.nl/vrijwilligers. Iedereen die wil helpen is van harte welkom - jong of oud, met of zonder ervaring. Samen zorgen we voor een onvergetelijke dag voor heel Baarn.



















