Prachtig weer bij de roeiwedstrijd op de Eem.
Prachtig weer bij de roeiwedstrijd op de Eem. Baarnsche Courant

Plastic Fantastic team roeit het snelst

21 juni 2025 om 14:15 Evenementen

BAARN Plastic Fantastic, de roeiploeg van Hemus uit Amersfoort, was woensdagavond de grote winnaar van de roeiwedstrijd Natroviweemus.

Eugene Leenders

Onder perfecte weersomstandigheden roeiden zij als snelste over de finishlijn en namen daarmee ‘de Gouden Eend’ mee naar huis. De wedstrijd op de Eem draaide niet alleen om snelheid, maar ook om het creatief uitbeelden van het thema ‘Eeuwig Jong’, een knipoog naar het honderdjarig bestaan van watersportverenging De Eem.

Hoewel Plastic Fantastic de snelste tijd neerzette, ging het meeste applaus naar Omanido, het team van de organiserende watersportvereniging. Verkleed als hoogbejaarden voerden zij de hele avond een humoristische act op. Niet alleen roeiden ze met kleurrijke pruiken op over de Eem, ze maakten ook indruk op de dansvloer. 

De naam Omanido is een verwijzing naar de televisieserie over Hendrik Groen en staat voor de rebellenclub: oud, maar niet dood. De sfeer zat er vanaf het begin goed in, met als hoogtepunt het speciaal geschreven Natroviweemus-lied. De organisatie van het evenement vergde maanden voorbereiding. Zo’n vijftig vrijwilligers waren de hele dag in touw om alles in goede banen te leiden. Ook aan de veiligheid werd veel aandacht besteed, mede omdat de Eem tijdens het evenement in gebruik bleef voor de beroepsvaart. 

De wedstrijd ging over een traject van één kilometer, waarbij telkens twee teams in een acht met stuurman tegen elkaar streden. Namens de gemeente Baarn was wethouder Hugo Prakke aanwezig bij de start van de eerste boten. Het was de eerste keer sinds corona dat het evenement weer doorging. Viking uit Utrecht heeft al toegezegd het evenement in 2026 te organiseren.

De Odimado-boot vlak voor vertrek.
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie