Afbeelding
Pit Baarn

Frisse start in de brugklas

13 juli 2026 om 15:15 Activiteiten

BAARN De overstap van de basisschool naar de middelbare school is een belangrijke mijlpaal. Een nieuwe school, nieuwe klasgenoten en andere verwachtingen maken het begin van de brugklas leuk, maar soms ook spannend. Om leerlingen en hun ouders/verzorgers goed op weg te helpen, organiseert Pit Baarn op dinsdag 14 juli een gratis Brugklasspreekuur in het gemeentehuis. 

Tijdens het spreekuur kunnen leerlingen die na de zomervakantie starten in de brugklas al hun vragen stellen. Ook leerlingen die na de zomer naar de tweede klas gaan en hun ouders/verzorgers zijn van harte welkom.

Bezoekers kunnen terecht voor praktische hulp bij het bestellen van schoolboeken en, indien nodig, het aanvragen van een (leen-)iPad, Chromebook of laptop. Daarnaast is er informatie beschikbaar over huiswerkbegeleiding, ouderbetrokkenheid, zorgmogelijkheden en talentontwikkeling op de middelbare school.

Oud-leerlingen en medewerkers van Pit Baarn delen hun ervaringen en geven uitleg over het voortgezet onderwijs. Zo vertellen zij onder meer hoe een schooldag eruitziet, hoe het wisselen van lokalen en docenten werkt en wat leerlingen kunnen verwachten tijdens de eerste weken op hun nieuwe school. Ook is het mogelijk om tijdens het spreekuur direct een aanvraag in te dienen voor financiële ondersteuning via bijvoorbeeld Stichting Leergeld of het Jeugdfonds Sport & Cultuur. 

Tot slot geeft Pit Baarn informatie over het eigen aanbod aan trainingen, spel- en praatgroepen en activiteiten voor kinderen en jongeren in Baarn. Het Brugklasspreekuur vindt plaats op dinsdag 14 juli van 14.00 tot 17.00 uur in het gemeentehuis van Baarn (bij binnenkomst linksaf). Voor het aanvragen van financiële ondersteuning of hulp bij het bestellen van boeken of een (leen-)apparaat is het belangrijk de benodigde documenten en inloggegevens mee te nemen. 

Contact: fleur.ligteringe@pitbaarn.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie