De eerste lezing van het seizoen is door de Baarnse Waheeda Shadood.
De eerste lezing van het seizoen is door de Baarnse Waheeda Shadood. Privéfoto

Weer lezingen bij Blikopeners: Johan Laseur, Bob Verweij, Wahee- da Shadood

28 augustus 2024 om 16:15 Activiteiten

BAARN In september start weer de succesvolle lezingenreeks Blikopeners in de Bibliotheek van Baarn. De spreker komt uit de regio of er wordt over een lokaal thema verteld. 19 september, tijdens de eerste lezing van het seizoen komt de Baarnse Waheeda Shadood langs.

Schrijfster Waheeda Shadood woonde samen met haar man Rik en hun studerende zoon slechts acht weken in Baarn, toen ze de diagnose uitgezaaide leiomyosarcoom (zeldzame vorm van kanker) kreeg. Palliatief. Ze had een succesvolle (ontwikkel)coach en Storytelling praktijk, Impact Stories. Deze gooide ze dicht om vervolgens hernieuwde zingeving te vinden, want stilzitten kan ze niet. Leven wil ze, sterven kan altijd nog. Ze schreef het boek ‘Leven in termijnen’ in negen maanden om zichzelf te helen, niet de kanker.

Toegang is gratis en met koffie of thee en wat lekkers. Wel graag aanmelden via www.bibliotheekeemland.nl/blikopeners 

Op 24 oktober van 10.30 tot 12.00 uur komt boswachter Bob Verweij over zijn werk vertellen. In de groene omgeving van Baarn beheert Staatsbosbeheer een groot deel van het bos. De Vuursche is een mooi gebied met veel variatie, maar ook met bijzonder veel bezoekers. Bob Verweij is boswachter in dit gebied. Hij vertelt hoe het werk van een boswachter er op deze plek uitziet en met welke uitdagingen hij te maken heeft. Meer informatie op www.ibliotheekeemland.nl/bob

JOHAN LASEUR

Op 21 november van 10.30 tot 12.00 uur is het de beurt aan Johan Laseur. Hij komt vertellen over 130 jaar muziekvereniging Crescendo. 

Muziekvereniging Crescendo, opgericht in 1894, is de oudste vereniging van Baarn en zit daarmee in het DNA van Vorstelijk Baarn. Dit jaar wordt het 130-jarig bestaan gevierd. Bij Crescendo wordt muziek gemaakt in verschillende orkesten en ensembles. Ook heeft het een eigen muziekschool. Leden van Crescendo, waaronder oud-voorzitter Johan Laseur, nemen je mee in de geschiedenis van deze Baarnse vereniging. Deze Blikopener heeft een andere vorm dan je van ons gewend bent. Het is namelijk een interactieve podcast. Meer informatie op de website.

Afbeelding
Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

Deel dit artikel via:
advertentie