
Zomers laatste feest op Gaspard de Coligny
24 juni 2016 om 09:34 partnercontentBAARN - Op uitbundige wijze vierden kinderen, leerkrachten en ouders het laatste feest op het huidige schoolplein van de Gaspard de Coligny. Na de zomer verhuist de school samen met de Montini naar de nieuwe brede school Noorderbreedte. Maar de eigen identiteit blijft, gisteren werd alvast het nieuwe logo onthuld.
Stampvol was het zonovergoten schoolplein gisteren, met opgelaten ouders en kinderen, en meesters en juffen die zich 'over de top' hadden uitgedost, in het thema van dit pleinfeest. Elk jaar viert de protestant christelijke basisschool zo'n uitbundige afsluiting. Ditmaal was er een frietkraam waar steeds een lange rij voor stond, een reusachtig springkussen (de Jungle Adventure Run) en professionele optredens door artiesten die iets met de school te maken hebben en daarom geen vergoeding wensten. Tussen de bij de ouders zeer populaire feestmuziek van Motel35 door, draaide deejay Hilco Slik vooral voor de kinderen populaire nummers. Een hoogtepunt van het feest in de namiddag was de onthulling van het nieuwe logo van de school. Via de letters op witte t-shirts van de kinderen openbaarde zich het subtiele en vriendelijke beeldmerk van de Gaspard de Coligny in oranje en donkerblauwe letters. Daarvoor had leerling Guusje Stratenus een pakkend gedicht voorgelezen. Zij verwoordde mooi de gevoelens die op school leven: afscheid van de oude school doet best pijn, maar we hebben zin in het nieuwe avontuur. "Een nieuwe school, een hele verandering en een grote beslissing", begon zij. "Ik ga deze school heel erg missen." Later in het gedicht keek zij positief vooruit: "Lekker met de Montini spelen, dan zul je je niet vervelen."
Vanaf half acht was de school open voor alle geïnteresseerde Baarnaars om het karakteristieke gebouw aan de Professor Meijerslaan 3 nog eens te bekijken voordat de verhuizing naar Noorderbreedte plaatsvindt.

















