
Toekomst van het Baarnse hertenkamp blijft onzeker: muizenfeest in lege volière
6 juni 2026 om 15:45 DierenBAARN Ze zitten er al vele jaren: de muizen die mee snoepen van het vogelzaad voor de vogels in de volière in de Pekingtuin.
Eugene Leenders
Nu de vogels deze week zijn weggehaald, hebben ze ineens vrij spel. Vele tientallen diertjes buitelen over elkaar heen en vormen zo een nieuwe attractie.
Voor even, want de volière had eigenlijk al afgebroken moeten zijn. Volgens de dierenverzorgers hebben de vogels de verhuizing naar de volières bij het hertenkamp in de bosschages van IJsendijk goed doorstaan. Of ze daar kunnen blijven, is nog maar de vraag.
De gemeente wil niet langer de kosten van de volière en het hertenkamp betalen. Een poging van de fractie van VoorBaarn om daar opnieuw naar te kijken, werd door de rest van de raad resoluut afgewezen. De bezuiniging is al ingeboekt.
TOEKOMST
Bij het hertenkamp moet vóór 1 januari duidelijk worden wat de toekomst is. De gemeente staat ervoor open dat particulieren het initiatief overnemen. Baarnaar Erwin Timmermans, voorzitter van de Stichting tot Behoud van Hertenkamp Maarschalksbos, heeft daar al onderzoek naar gedaan. Met een nieuwe constructie voor de vaste medewerkers, die nu gemiddeld twee uur per dag werk hebben, zou tienduizenden euro’s kunnen worden bespaard.
Toch blijft een jaarlijks bedrag van zo’n 50.000 euro nodig. De gemeente wil dat niet betalen. Timmermans hoopt dat het nieuwe college van burgemeester en wethouders andere afwegingen zal maken. Zelf stond hij bij de afgelopen verkiezingen op de kandidatenlijst van de VVD.
Op de volière heeft iemand een protestbord opgehangen met de tekst: ‘Vogels praten niet, vogels zingen. Deze vogels kregen ook geen stem in de raad. Naar deze vogels kunnen we allemaal fluiten. Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. De zwijgende Baarnse meerderheid.’
SERRE
Er is een plan om op de plek van de volière een serre te bouwen die in verbinding komt te staan met atelier Langs Jan in de Pekingtuin. Het zou een ontmoetingsplaats voor jongeren moeten worden. De gemeenteraad moet zich nog definitief uitspreken over dat voornemen.