
Stars by Daan 'schattig winkeltje'
25 mei 2026 om 11:35'Ik ga wekelijks op inkoop'
BAARN Sieraden, kleding, accessoires en homedeco: dat zijn de vier grote pijlers van de gezellige winkel van Daan en Roderick. Samen runnen zij Stars by Daan aan het begin van de Laanstraat, op nummer 21 en 23. Veel Baarnaars vinden het winkeltje ‘schattig’, vertellen twee meiden die net de etalage staan te bewonderen.
Sandra van den Bovenkamp
,,Eigenlijk vind ik alles leuk wat ze hebben”, vertelt Leonie uit Soest, die er regelmatig even binnenstapt. Haar vriendin uit Baarn staat ondertussen tussen de sjaaltjes en kiest een vrolijk, kleurrijk exemplaar uit. ,,Mooi met zonnig weer”, lacht ze. Volgens het tweetal is het een hele leuke winkel. ,,Ze spelen goed in op wat ‘in’ is, zowel met sieraden en kleding als met woonspullen. Ze hebben ook veel leuke tassen en heel veel kaarsen.”
Stars by Daan zit misschien wel in een van de twee mooiste pandjes van Baarn, beter bekend als 'Onder de rieten dakjes'. En dat past bij de winkel, want wie binnenstapt kijkt zijn ogen uit. Meteen valt het grote aanbod sieraden op: armbanden, kettinkjes, oorbellen – en er kunnen ook oorbellen worden gezet. Jonge meiden zoeken enthousiast bedeltjes uit voor een armband.
Verder naar achteren staan de schappen vol met homedeco-artikelen, veel in goudtinten, maar eigenlijk is er voor ieder interieur wel iets te vinden. Wie bij binnenkomst naar rechts gaat, komt in het kledinggedeelte terecht met hippe, comfortabele en vooral betaalbare kleding en bijpassende accessoires.
TRENDS Alle producten in de winkel worden door eigenaresse Danielle de Weerd zelf uitgezocht. ,,Ik ga wekelijks op inkoop, zodat er altijd nieuwe items zijn. Natuurlijk volgen we ook de nieuwste trends. Ik kijk goed naar wat mensen leuk vinden en speel daarop in.” Danielle begon elf jaar geleden alleen met de winkel. Later sloot haar man Roderick aan. ,,De uitbreiding met het pand ernaast op nummer 23 was best spannend. Ik had net mijn handtekening gezet toen corona uitbrak. We dachten wel even: moeten we dit nu wel doen? Maar we zijn ervoor gegaan. Na twee stressvolle jaren – we moesten bijvoorbeeld met kerst dicht – is het gelukkig allemaal goed gekomen.”
Volgens Danielle merkte ze in die periode ook de kracht van een dorp als Baarn. ,,Iedereen leefde erg mee en waardeerde kleine winkeliers meer. De gunfactor was groot. Dat was mooi om te zien en daar hebben we ook klanten aan overgehouden.” ,,Ja, het heeft ons gebracht waar we nu zijn”, vult Roderick aan.
GRAVEERMACHINE Roderick werkte eerder in de evenementenbranche, maar is inmiddels volop actief in de winkel. Enthousiast vertelt hij over de graveermachine die sinds september vorig jaar in gebruik is. ,,Daarmee kunnen we namen, data, vingerafdrukken en zelfbedachte teksten graveren. Op sieraden, geboortecadeautjes of bijvoorbeeld een wijnset. We proberen ons daarmee te onderscheiden.”
In een kast staan allerlei voorwerpen die gegraveerd kunnen worden. ,,Als het onder de machine past, dan kan het”, lacht hij. ,,Het zijn hele leuke, persoonlijke cadeautjes om te geven.” Het assortiment groeide in de loop der jaren flink.
Danielle: ,,In het begin verkochten we alleen kleding op nummer 21 en stond de winkel helemaal vol. Ik kan me nu bijna niet meer voorstellen hoe we dat toen deden.”
[Stars by Daan zit aan de Laanstraat 21-23. Kijk voor alle info op Starsbydaan.nl. Ook voor online shoppen.
Dit artikel wordt u aangeboden door Coöperatie Ondernemers Centrum Baarn.

