
Bij Jansen: jonge energie en oude friettraditie in Baarn
25 mei 2026 om 11:24BAARN Bij cafetaria Bij Jansen op de hoek van de Wijkamplaan bij het spoor in Baarn draait het niet alleen om friet, ijs en snacks, maar ook om familie, historie en hard werken. Vader en dochter Bjorn en Tess Jansen runnen de zaak samen, waarbij de 21-jarige Tess het gezicht van de onderneming is. ,,Uiteindelijk is het de bedoeling dat zij volledig eigenaar wordt”, vertelt Bjorn.
De liefde voor het vak zit diep in de familie. Bjorn werkte jarenlang in bekende snack- en horecazaken in het Gooi, waaronder Snackbar BEO in Laren en Petershof in Baarn. ,,Ik zit mijn hele leven al in de friet”, lacht hij. Tess kent de rijke historie. ,,Mijn overgrootvader Piet Calis begon ooit een bekende zaak in Baarn en de familie werkte tientallen jaren bij het legendarische BEO in Laren.”
Die ervaring nemen ze nu mee naar Bij Jansen in Baarn. ,,Veel mensen kennen de kwaliteit van vroeger nog”, zegt Bjorn. ,,Die zetten wij hier voort.” Volgens Tess draait het daarbij vooral om snelheid en kwaliteit. ,,Alles komt vers van de slager, dus geen goedkoop fabrieksspul. En we proberen mensen gewoon snel te helpen.”
Bij Jansen wil nadrukkelijk geen restaurant zijn, maar een moderne cafetaria met een toegankelijke sfeer. Bestellen gebeurt aan de kassa en gasten halen hun bestelling vaak zelf op met een pieper. ,,Dat werkt gewoon efficiënt”, zegt Tess. ,,Mensen weten waar ze aan toe zijn.”
Dat de zaak anders aanvoelt dan een traditionele snackbar, komt ook door het jonge team. ,,Hier werken vooral jonge meiden”, vertelt Tess. ,,Dat geeft een andere sfeer. We maken makkelijk een praatje met klanten en gezinnen voelen zich hier welkom.” De zaak richt zich op gezinnen, wandelaars en fietsers. Ook bezoekers van het naastgelegen station en de begraafplaats zijn dikwijls te gast.
De locatie blijkt ideaal. ,,Er komen hier ontzettend veel mensen langs”, zegt Bjorn. ,,Wandelaars, fietsers, bouwvakkers en mensen die even uitstappen voor een ijsje of frietje.” Tess: ,,Ontdek Bij Jansen! Let daarom op de voorpagina van de Baarnsche Courant waarin we veel smakelijke acties aankondigen. Zoek je nog een leuk bijbaantje? We zijn op zoek naar bezorgers. Loop binnen voor meer info.”