Hond overlijdt na ernstig bijtincident
19 mei 2026 om 06:14LAGE VUURSCHE Op de 300 Roedenlaan in Lage Vuursche heeft zich vrijdag een ernstig bijtincident voorgedaan tussen twee honden. De eigenaar van een van de honden heeft zijn dier moeten laten inslapen door de zeer ernstige verwondingen die de hond heeft opgelopen.
Volgens getuigen is de aangelijnde hond, een foxterriër, aangevallen door een bullmastiff die werd begeleid door een vrouw op een fiets. De terriër raakte voor de ogen van zijn baasje zwaargewond. Het dier overleefde de aanval, maar de dierenarts kon niet anders dan de hond uit zijn lijden verlossen.
Vanwege de privacywetgeving mag de politie, die wel meldt 'deze casus te kennen', geen informatie verstrekken.
,,Bijtincidenten worden gemeld en geregistreerd bij de politie", kan een woordvoerder wel vertellen. ,,Wij hebben een rol in het beoordelen van het gedrag van een hond en het geven van advies aan een gemeente voor het nemen van eventuele (bestuurlijke) maatregelen. Denk hierbij aan een muilkorf en/of aanlijn verplichting. In opdracht van het Openbaar Ministerie doen wij ook strafrechtelijk onderzoek. Bijvoorbeeld als er indicatie is dat de eigenaar van een hond een aandeel heeft in het bijtincident."