Heren BMHV pakken belangrijk punt
18 mei 2026 om 09:30UTRECHT Heren 1 van de BMHV strijdt tegen degradatie uit de tweede klasse. Door de 2-2 bij Zwaluwen is het gat naar de veilige plek nog een punt.
Nog drie wedstrijden staan er op het programma, waarin concurrent Mijdrecht gepasseerd moet worden. In elk geval geven het hockeyspel en de resultaten van de afgelopen twee weken de Baarnaars hoop. Zondag deden ze niet onder voor de subtopper uit Utrecht. Baarn was zelfs de bovenliggende partij in het grootste deel van de wedstrijd. Kansen waren er over en weer en de 2-2 was een terechte afspiegeling van het spelbeeld.
Teun van Daal zette Baarn in het eerste kwart op voorsprong, met een knap schot in de kruising vanaf de achterlijn. Kort voor rust betekende de 1-1 een domper voor de Baarnaars. En uit een strafcorner in het derde kwart scoorde Zwaluwen ook nog de 2-1. Maar Baarn bleef strijden en halverwege het laatste wedstrijddeel werd die inzet beloond met de gelijkmaker door Bas Harmsen, uit een strafcornervariant. Kansen om te winnen waren er in de slotfase voor beide teams, zo moest keeper Bob Alberts een fraaie redding verrichten om het punt binnen te slepen.
Vrouwen 1 van TOV zeer veerkrachtig
UTRECHT De op papier eenvoudige klus tegen hekkensluiter Odysseus 6 werd nog een hels karwei voor de voetbalsters van TOV 1. De drie punten gingen wel mee naar Baarn, dankzij drie doelpunten van uitblinkster Ecrin Celikkaya.
TOV staat derde in de vierde klasse 5, maar was zaterdag gehavend vanwege vijf afwezige vaste krachten plus een aantal niet-fitte speelsters. Het bezorgde de coaches Rein Westra en Roel Luijer de nodige hoofdbrekens. Kayley Vervat en Leyla Elmaz schoten te hulp vanuit het tweede team.
Op een zwaar grasveld drukte TOV Odysseus direct in de verdediging. De kansen bleven echter uit en de Utrechters kropen uit hun schulp. Met als resultaat de 1-0 na ruim twintig minuten voetballen. Het geloof was meteen weg bij TOV en opnieuw verscheen Odysseus voor de goal van Lieke van der Laan na een paar verdedigende missers, de 2-0 was een feit. Nog voor de rust was het opnieuw raak, met een goed ingeschoten vrije trap leek de 3-0 al een vroege beslissing.
Maar TOV stak de koppen bij elkaar in de kleedkamer en sprak uit dat verliezen geen optie was. De knop moest om, en ging om. Met een aangepast spelsysteem, 4-4-2, schoten de Baarnaars uit de startblokken. Ecrin Celikkaya deed waar zij dit hele seizoen al in uitblinkt, doorgaan waar anderen stoppen. ,,Met haar uitmuntende techniek en snelheid is ze dit seizoen een echte aanwinst gebleken", aldus de trainers.
Ze maakte de 3-1 kort na de rust. TOV ging er weer in geloven en Celikkaya scoorde ook de aansluitingstreffer in de 70e minuut. Melissa Hilhorst maakte in de slotfase op prachtige wijze de belangrijke gelijkmaker. Het bleef ongemeen spannend met kansen over en weer, Odysseus schoot op de paal maar Celikkaya bracht haar ploeg in extase door in de blessuretijd de winnende treffer te scoren: 3-4.