Afbeelding
Caspar Huurdeman

Paardenmiddel

15 mei 2026 om 06:49

Dag volière

Het lot van de volière in de Pekingtuin is beslecht. Een reddingspoging van de fractie van VoorBaarn is op niets uitgelopen. Geen van de andere zes partijen in de gemeenteraad wilde woensdag het voorstel steunen om de afbraak van de volière in ieder geval een half jaar uit te stellen.

Integendeel: resoluut maakten de andere raadsleden duidelijk dat het besluit is genomen en dat Baarn er niet mee is gediend om alles steeds opnieuw ter discussie te stellen. Er is te weinig geld bij de gemeente en daarom moet de focus liggen op de kerntaken. Daar hoort het houden van dieren volgens de meerderheid niet bij. Er moeten miljoenen euro’s worden bezuinigd en daarbij helpen alle kleine beetjes. Ook is het volgens de raad een signaal aan de bevolking dat het menens is met de gemeentelijke financiën. Wethouder Mark Eijbaard merkte fijntjes op dat niemand zich heeft gemeld om de verzorging van de vogels over te nemen. Het hertenkamp in de Bosjes van IJsendijk wacht mogelijk eenzelfde lot. Met dat verschil dat zich daar wel inwoners hebben gemeld die onderzoeken of zij het beheer kunnen overnemen. Erwin Timmermans (foto) is de nieuwe voorzitter van de Stichting tot Behoud van het Hertenkamp. In korte tijd heeft hij een uitgebreide analyse gemaakt en gesprekken gevoerd met organisaties die dierenkampen beheren.

Hij vraagt de raad om niet het volledige budget weg te bezuinigen en denkt het hertenkamp voor 50.000 euro in plaats van 90.000 euro draaiende te kunnen houden. De grootste kostenpost bestaat uit twee medewerkers die al tientallen jaren op inhuurbasis dagelijks twee uur lang de dieren voeren en het park onderhouden, inclusief de vogels in de volière in de Pekingtuin. Wethouder Mark Eijbaard wil wel praten over een overgangstermijn van drie jaar, maar daarna moet het gemeentelijke budget volgens hem echt op nul uitkomen. Volgens Timmermans zal er echter altijd een bepaalde bijdrage van de gemeente nodig blijven. Dat leidde woensdag tot een dringende oproep van de wethouder aan iedereen die het hertenkamp zonder gemeentelijke subsidie wil behouden om zich te melden. Daarbij wees hij op de Schotse Hooglanders, die het zonder belastinggeld moeten doen. In de tussentijd kunnen de vogels uit de Pekingtuin mogelijk tijdelijk worden ondergebracht in het hertenkamp.

Eugene Leenders

Erwin Timmermans voorzitter stichting Hertenkamp Baarn