schrijvershoek

23 april 2026 om 11:14

Gucci wel...

De column van Dierenarts Marcel de Kruijff over hondje Gucci en de groene aanslagreiniger in de BC van 17 april blijft me bij. Ik las het met stijgende druk in mijn hartstreek. Gelukkig voor het hondje was zijn baasje alert en de Dierenarts bekwaam. 

Ik kom alleen niet los van het idee wat er met al dat leven op en rondom de plek is gebeurd waar de groene aanslagreiniger is gebruikt. Als het hondje al zo een pijn in zijn mond had hoe zal het een passerende egel vergaan of al het kleine en grotere bodemleven. Natuurlijk wil niemand uitglijden op een terras wat door groene aanslag bij regen glad wordt. Alle begrip. En ja het mag verkocht worden, maar dat is geen argument om het ook te gebruiken. 

We kunnen ook zelf de keuze maken om wat ongezond is voor onszelf en levende organismen te vermijden. Is er niet een andere manier van schoonmaken? Ik gebruik nu zelf een droge harde borstel omdat het terras heel droog is en daarmee krijg ik al veel weg. Zorg voor al wat leeft van klein tot groot. ook in de bodem van onze tuin. Ook niet-huisdieren hebben ons nodig. Misschien nog wel harder.

A. Grims