
‘Schitteren op Soestdijk’ verlengd tot 9 maart; korting voor lezers van de BC
25 januari 2025 om 19:15 ActiviteitenBAARN De wintertentoonstelling Schitteren op Soestdijk wordt verlengd tot en met 9 maart. Dat is besloten vanwege de grote belangstelling voor de expositie die te zien is in het Corps de Logis en de Soestervleugel van Paleis Soestdijk. Inmiddels zijn er al 25.000 bezoekers geweest.
Lezers van De Baarnsche Courant die in januari nog de tentoonstelling bezoeken krijgen korting. Via de kortingscode BAARNSCHE2025 wordt bij het reserveren van een ticket 14,50 euro gerekend in plaats van 17,50 euro.
Schitteren op Soestdijk betekent een reis door de ‘grandeur’ van het koninklijk hof door een unieke collectie koninklijke juwelen, baljurken en historische tiara’s tentoon te stellen. Koninklijke baljurken en briljanten op Paleis Soestdijk.
Hoogtepunten die te zien zijn op de expositie zijn onder andere de bijzondere mantel van prinses Juliana, een galajurk van prinses Beatrix en diverse koninklijke diademen.
Onder de topstukken replica’s van de beroemde inhuldigingsdiadeem van Koningin Máxima en de Stuartdiadeem.
De tentoonstelling biedt daarnaast een fascinerende mix van hedendaagse mode en design van gerenommeerde ontwerpers zoals Iris van Herpen, Claes Iversen en Mohamed Benchellal. De tentoonstelling is een samenwerking met instellingen zoals Koninklijke Verzamelingen, Paleis Het Loo en het Diamant Museum Amsterdam, die bijzondere bruiklenen mogelijk maakten.
Om de verlening van de tentoonstelling te vieren signeert juwelenhistoricus Martijn Akkerman speciaal voor bezoekers aan de tentoonstelling zijn nieuwste boek. De signeersessie vindt morgen plaats van 15:00 tot 17:00 uur in de Witte Eetzaal van Paleis Soestdijk